Походження мастила Молікот / Molykote!

Моликот
Збільшити термін служби механізмів можна за допомогою Молікот:
 • взяти якісний матеріал
 • і розробити змащувальну речовину з огляду на всі особливості матеріалу.

Нанесений матеріал розділяє поверхні, що сполучаються:

 • запобігаючи їх безпосередньому контакту
 • знижує втрати на тертя та запобігає їх схоплюванню.

Найбільшого поширення набули такі мастила:

 • оливи
 • пластичні мастила
 • компаунди
 • порошки та антифрикційні покриття
 • пасти та дисперсії.

Нерідко можна почути, що для того чи іншого вузла потрібно мастило Молікот, а сам процес нанесення називають молікотуванням.

Історія Molykote

Peter Jacob HjelmМайже 300 років тому, в 1744 році було виявлено, що невідомий мінерал має дивовижні антифрикційні властивості.

Цей мінерал за зовнішню схожість зі свинцем назвали «molybdos», тобто. “схожий на свинець”. Пізніше він був ідентифікований як сульфід металу, а в 1782 шведський вчений Peter Jacob Hjelm в лабораторних умовах виділив цей метал і дав йому назву – молібден.

Лише через 100 років цей метал стали видобувати та переробляти у великих обсягах та застосовувати його у промисловому виробництві.

Alfred SonntagУ 1935 році Alfred Sonntag вперше застосував молібден як мастило для випробувальної установки і через 5 років заснував корпорацію Sonntag Scientific для вивчення та розвитку матеріалів на основі цього металу.

Ще через 8 років була утворена компанія Альфа Молікот (від “moly-coating” – дисульфідмолібденове покриття), яка стала піонером в галузі виробництва мастильних матеріалів з дисульфідом молібдену.

Ці мастила відрізнялися від інших матеріалів того часу високою здатністю, що несе. Вони ефективно запобігали задиракам і підвищеному зносу, працювали при низьких і високих температурах.

Попит на Молікот-мастила перевершив очікування і вони почали поширюватися по всьому світу. 1964 року компанія Alpha Molykote стала частиною корпорації Dow Corning і продовжувала спеціалізуватися на створенні матеріалів для спеціальних застосувань.

У 90-ті роки XX століття Молікот впроваджує у виробництво поляризований графіт, патентує нову технологію антифрикційних покриттів для автомобільних застосувань з ефектом “Анти-скрип” Пасти на основі твердих мастил були прийняті на озброєння на виробництвах авіаційної та енергетичної галузі.

Загальні відомості про мастило Молікот

В даний час Molykote виробляє:

 • Пластичні мастила

Пластичные смазки МоликотУ загальному випадку їх можна розглядати як системи, що складаються з базової мінеральної, синтетичної або напівсинтетичної оливи та загусника – органічної, неорганічної або полімерної.

Для поліпшення експлуатаційних характеристик або надання нових властивостей рецептуру можуть входити також присадки і тверді антифрикційні наповнювачі.

Багатофункціональні пластичні мастила Molykote можуть працювати за таких умов, з якими не можуть впоратися інші матеріали.

Вони повністю відповідають сучасним вимогам і тенденціям розвитку науки і техніки і застосовуються в різних галузях промисловості.

 • Пасти

Пасты MolykoteЦе твердозмащувальні дрібнодисперсні матеріали, у великих пропорціях зважені в мінеральній або синтетичній оливі.

Функція оливи в пастах – забезпечити хорошу адгезію до поверхні тертя і зробити процес нанесення зручним.

Як тверді мастила в матеріали Molykote застосовуються дисульфід молібдену, графіт, гідроксид кальцію, політетрафторетилен (ПТФЕ), оксиди металів, порошки міді олова та інших м’яких металів. До складу зазвичай входять також антикорозійні, протизадирні присадки та підсилювачі адгезії.

 • Компаунди

Компаунды MolykoteЦі інноваційні матеріали по консистенції нагадують пластичні мастила, але виготовлені за іншою рецептурою.

До їх складу входять силіконові оливи та інертні наповнювачі. Головна особливість компаундів Молікоте – вони одночасно забезпечують і змащування, і герметизацію нерухомих та рухомих з’єднань. Таке унікальне поєднання властивостей не може забезпечити жодна інша група матеріалів. Для компаундів характерні також високі розділові та електроізоляційні властивості.

 • Оливи

Масла MolykoteУ лінійці мастил Moykote представлені мінеральні та синтетичні оливи для індустріального застосування.

До складу рецептури входять присадки нового покоління, що забезпечують рідинам неперевершені експлуатаційні властивості.

Молікот поділяються за призначенням оливи на:
 • Трансмісійні
 • Компресорні та вакуумні
 • Гідравлічні та універсальні
 • Ланцюгові
 • Спеціальні
 • Покриття

Антифрикционные покрытия MolykoteУ лінійку покриттів Molykote входять антифрикційні, технологічні та захисні покриття.

Антифрикційні покриття – це продукти, подібні до фарб. Вони складаються з твердозмащувальних частинок, рівномірно розподілених у суміші розчинників та сполучних речовин. Після затвердіння з нагріванням або при кімнатній температурі вони формують на поверхні тонку плівку, що має мастильні та захисні властивості.

Наносять антифрикційні покриття з використанням звичайних технологій фарбування.

Твердые смазки:

 • забезпечують зниження коефіцієнта тертя до максимально низьких значень
 • працюють при екстремально низьких та екстремально високих температурах, витримують колосальні навантаження.

На сьогоднішній день ці мастила надають такі можливості застосування, які інші матеріали не забезпечують.

Вироби з вуглецевої сталі та чавунів в результаті впливу вологи, підвищених температур, агресивних факторів зовнішнього середовища схильні до утворення корозії.

Для запобігання цьому явищу застосовують захисні покриття Molykote.

Вони наносяться на поверхню без застосування спецобладнання Дозволяють зберегти заготовкам і виробам товарний вигляд, суттєво знизити витрату металів та кінцеву вартість виробів.

Технологічні покриття Молікот дозволяють значно покращити техніко-економічні показники металообробних виробництв. Вони забезпечують ефективний поділ, виключають окислення поверхні і вигоряння легуючих елементів.

 • Дисперсії

Дисперсии MolykoteДо цієї групи входять високодисперсні тверді мастильні матеріали, розподілені в оливах та їх сумішах з розчинниками в концентрації від 3 до 15 відсотків. Їх сфера застосування – як присадки до олив, самостійно або в тих випадках, коли необхідно доставити тверді мастила і забезпечити ефективне змащування у важкодоступних вузлах тертя.

Інші матеріали Molykote

До цієї групи входять аерозолі, порошки та рідини з широким діапазоном температур, антикорозійними та іншими властивостями, розроблені для спеціальних застосувань.

Успіх разом із Molykote

В даний час у лабораторіях по всьому світу продовжуються дослідження. З урахуванням потреб клієнтів ведеться розробка нових продуктів Molykote. Просуванням мастил Молікот у різних країнах займаються більш ніж 3000 партнерів виробника. Придбати матеріал, що ідеально підходить саме для вашого застосування, зараз можливо в нашій компанії.